21 Şubat 2013 Perşembe

‘Arsen-al’ Wenger

http://www.totemspor.com/yazarlar/ali-ece/%E2%80%98arsenal-wenger-210213‘Arsen-al’ Wenger

10 Şubat 2013 Pazar

YANLIŞ YAYINLANAN YAZININ DOĞRUSU: “SİR” HATASINDAN DÖNÜNCE…

aksam.com.tr'deki arkadaşlardan çok teknik bir hatadan dolayı pazar sabahki Elazığspor - Beşiktaş maç yazım yanlış yayınlanmış. Doğrusunu buradan paylaşayım istedim. Tabii ki Türkiye'nin en iyi en hatasız spor yazarı değilim ama herhangi bir yazıma "Ancak"la başlamayacak kadar da Türkçe dilinden anlarım. Bana inanmayan pazar günkü Akşam gazetesini alıp com.tr'deki yazıyla karşılaştırsın.

YAZININ DOĞRUSU:

“SİR” HATASINDAN DÖNÜNCE…


Toraman, son sayısında FourFourTwo’ya kapaktan konuk oldu. Takımın kaptanı, saha içinde Feda’nın vücut bulmuş hali Toraman, memleketin en saygın futbol dergilerinden birindeki röportajında “Artık stoper değil önlibero oynamak istiyorum” dedi. Ancak “Sir” geçen hafta haksız ve abartılı şekilde faturayı çıkardığı Ersan konusunda inatlaşmak uğruna “Saha içindeki teknik direktörüm” diye nitelediği Toraman’a hiç kulak asmadan maça başladı.
İlk 35 dakikada Beşiktaş tek bir savunma ribaundu bile alamadı. 1-0 yenikken baskı yedi, Oğuzhan ve en az iyi olduğu gününde bile “Form geçici klas kalıcıdır” edasıyla fark yaratan Fernandes’e rağmen “Sir” takımı ilk 35 dakika degajla çıkarmaya çalıştı! O 35 dakikada tam 35 pas hatası yapıldı!
Oğuzhan’ın ilk yarı boyunca Sinan Kurumuş’a attığı harika Fabregas pasları boşa gittiyse hatayı Sinan’da değil “Sir”de aramak daha doğru olmaz mı? Dilerim daha önce tüm puan kayıplarında kendisi dışında herkesi suçlayan “Sir” Samet Aybaba, 40. dakikada oyundan aldığı Sinan’ı ilk 11’de başlatma hatasını kabul eder ve umut vaat eden genç forveti bizzat kendisinin aldırdığını unutmaz!
HATASIZ BİR TÜRK HAKEM İMKANSIZ MI?
Hiç kabul etmese de daha önceki 3 maçta hatalar yapan Samet Aybaba’nın “hatanın neresinden dönersen kârdır” değişikliği sonucu Toraman önliberoya geçince giden maç geri geldi. İlk yarıda ortada Beşiktaş’ı ayakta tutan Oğuzhan’ı sağ çizgiye çekmesini de şimdilik idare edelim! Ne de olsa Aybaba’nın sezon başından beri takıma en pozitif katkısı olan “takım ruhu aşısı” 2. golün mimarıydı. 55’te Holosko bomboş durumdaki Fernandes’e pası veremedi. Ancak Fernandes, önce Holosko’yu teselli etti sonra da harika kornerlerinden birini kullandı. Sahanın en iyisi Sivok en doğru zamanda en doğru pasla en doğru yerdeki Toraman’a güzel bir asist yaptı.
Niang’ın topa ilk dokunuşundan hemen sonra 3. golün gelmesi Niang’ı tanıyanları hiç şaşırtmadı. Peki, 3. golde ofsayt var mıydı? İnşallah yoktur! Daha önceki maçlarda Beşiktaş aleyhine hakem hatalarını ne kadar istemiyorsak, gönül verdiğimiz takım lehine hakem hatasını da o kadar istemeyiz. Üstü kalsın!

3 Şubat 2013 Pazar

Aşık Veysel ile Pink Floyd arasında bir yerde: BARIŞ MANÇO

http://www.aksam.com.tr/asik-veysel-ile-pink-floyd-arasinda-bir-yerde-baris-manco--163765h.html

2 Şubat 2013 Cumartesi

Samet Aybaba nerede yanlış yaptı?

http://www.totemspor.com/yazarlar/ali-ece/samet-aybaba-nerede-yanlis-yapti-020213